Kolory osobowości

Osobowość to zbiór elementów:  psychiki, myśli, zachowań oraz uczuć. Są one wyjątkowe dla  każdej osoby i stanowią o jej charakterze. Wyróżnia się cztery ogólne typy osobowości: choleryka, flegmatyka, melancholika oraz sangwinika. Poznanie siebie i innych ułatwi wzajemne zrozumienie oraz komunikację.

Spis treści

Jakim kolorem jesteś?

Jedną z metod rozpoznania temperamentu jest przypisanie osobie energii kolorystycznej: niebieskiej, czerwonej, zielonej lub żółtej. W większości przypadków nasza osobowość odpowiada dwóm lub trzem kolorom. Tylko 3% ludzi ma jedną dominującą energię.

Niebieski – perfekcyjny melancholik

Niebieski lubią wszystko przemyśleć, to urodzony dyplomata. Sumienny, schludny, dociekliwy i ostrożny. Niebieski to perfekcjonista, pesymista introwertyk. Działa powoli i dokładnie, najlepiej w samotności. Zwraca uwagę na szczegóły, analizuje. Jest wymagający, ale wierny i współczujący, głęboko troszczy się o innych. Bywa chłodny i podejrzliwy.

Czerwony –  energetyczny choleryk

Czerwony to urodzony przywódca. Jest dynamiczny i aktywny. Kiedy niebieski obmyśla, czerwony działa. Dąży do realizacji celów, jest zdecydowany, ma silną wolę, nie boi się wyzwań. Jest praktyczny, szybki i uwielbia organizować, lubi rywalizację. Bywa apodyktyczny, nietolerancyjny oraz porywczy.

Żółty –  towarzyski sangwinik

Żółci są towarzyscy, zaangażowani, entuzjastyczni, ruchliwi i otwarci. To prawdziwi żartownisie i dusze towarzystwa, kochają ludzi, są twórczy, radośni, nie chowają urazy i nie lubią nudy. Dużo mówią, jest ich wszędzie pełno. Mogą męczyć swoją nadpobudliwością, bywają chaotyczni, niedyskretni, przesadni i pochopni.

Zielony –  spokojny flegmatyk

Zieloni są troskliwi, opiekuńczy, empatyczni, cierpliwi i wyciszeni. Wysoko cenią sobie relację z innymi osobami oraz współpracę. Unikają konfliktów, nie lubią zmian, są kompetentni i solidni. Zielony będzie Twoim najwierniejszym przyjacielem. To wspaniali słuchacze łatwi we współżyciu. Bywają zamknięci, zawzięci i uparci.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.9 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: