Kardiolog Poznań – kiedy odwiedzić tego specjalistę?

Choroby układu sercowo- naczyniowego należą do popularnych schorzeń, z którymi boryka się bardzo wielu ludzi na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że dobry kardiolog w Poznaniu poszukiwany jest niezwykle często. Kiedy zatem powinniśmy udać się do takiego specjalisty i jak odpowiednio przygotować się do wizyty?

Kardiolog Poznań – jakie choroby leczy?

Kardiologia jest specjalizacją zajmującą się chorobami układu sercowo – naczyniowego. W związku z tym lekarz kardiolog z Poznania pomoże we wszystkich dolegliwościach związanych właśnie z tym układem, a należą do nich, m.in.:

  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Zaburzenia rytmu serca;
  • Choroba niedokrwienna;
  • Wady serca;
  • Niewydolność serca;
  • Kardiomiopatie;
  • Zaburzenia lipidowe;
  • Miażdżyca.

Powyższe dolegliwości, z uwagi na szybkie tempo obecnych czasów i niezdrowy styl życia, w połączeniu z niską dawką ruchu, stanowią częsty i poważny problem. Niektóre z nich, jak np. nadciśnienie tętnicze zalicza się do chorób cywilizacyjnych, z którymi zmagają się miliony ludzi na całym świecie i to w coraz młodszym wieku. Dlatego też kardiologia to niezwykle potrzebna specjalizacja, która z roku na rok rozwija się w intensywnym tempie. 

Kiedy warto wybrać się do kardiologa – Poznań

Kto zatem powinien odwiedzić kardiologa? Przede wszystkim osoby po 40. roku życia, ale i młodsze, u których pojawiły się niepokojące objawy, jak np. ogólne osłabienie, spadek wydolności, niemiarowe bicie serca, zwiększona męczliwość, nawracające lub pulsujące bóle głowy.

Poza tym kardiolog jest także specjalistką, który pomoże w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu i zaburzeń profilu lipidowego. Jest specjalistą, którego regularnie powinny odwiedzać osoby z otyłością oraz cukrzycą. Kardiolog zajmuje się ponadto dolegliwościami układu krążenia u kobiet ciężarnych lub może specjalizować się w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych występujących u dzieci.

Kardiolog prywatnie – Poznań

Ponieważ bardzo często zdarza się, że wizyta w ramach NFZ wiąże się z długim oczekiwaniem, pacjenci ze schorzeniami kardiologicznymi udają się do kardiologa w Poznaniu prywatnie. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ w przypadku wielu chorób układu sercowo-naczyniowego dolegliwości są na tyle dokuczliwe, że mogą budzić niepokój. Szukasz dobrego kardiologa w Poznaniu? Zajrzyj do oferty Neomedica/kardiolog-poznań. NeoMedica Centrum Medyczne oferuje usługi na najwyższym poziomie i zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry medycznej w krótkim czasie.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->