Jeśli ćwiczyć, to po swojemu!

Codzienny natłok prac i stres sprawiają, że nierzadko tracimy na pozytywnym myśleniu, czy też podupadamy na samopoczuciu. Rozwiązaniem idealnym jest urlop, lecz nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić. Kilkunastominutowa aktywność fizyczna może zdziałać więcej, niż nam się zdaje.

Wiosenno-letnia aura

Wraz ze wzrastającymi temperaturami i kwitnącymi pąkami kwiatów oraz drzew przychodzi większa chęć do spędzania czasu w sposób aktywny. Na poprawę samopoczucia bardzo dobrze działa bieganie – szybki jogging lub nawet marszobieg z powodzeniem dotleniają mózg, pobudzają ciało do wydzielania endorfin, które wpływają na pozytywny stan naszego umysłu. Co ważne, sport ten pobudza większą grupę mięśni! Podobne działanie naszego organizmu można uzyskać podczas jazdy na rowerze. W tym przypadku nie tylko sama aktywności poprawi nasz humor, ale także otaczające nas walory natury – świeże powietrze, śpiew ptaków i oczywiście budząca się do życia natura!

Jesienno-zimowe przebudzenie

Jesień, jak i zima to pory roku, które raczej nie napawają dodatkowym optymizmem, ani nie zachęcają do aktywności fizycznej. Chcąc jednak poprawić sobie humor i znaleźć chwilę na pozytywne myśli musimy się przełamać! W chłodniejsze dni nie musimy katować się joggingiem ani inną aktywnością na świeżym powietrzu. Wystarczy mata, piłka fitnessowa czy nawet hantle. Domowa aktywność pobudza substancje aktywne dostarczane do ośrodków przyjemności w mózgu równie dobrze co bieganie. Warto także pomyśleć o zmianie otoczenia z tej domowej, na inną, sportową. W takim wypadku świetnie sprawdzają się korty tenisowe pod zadaszeniem czy też pływalnie!

W rytmie charakteru

Dla poprawy samopoczucia warto jednak pomyśleć o ćwiczeniach w krótkich interwałach – 15 lub 20-minutowych. Rytmiczność, dynamizm i systematyczność ćwiczeń, dadzą znacznie lepsze wyniki, niż te, które trwać będą ponad godzinę i bardziej kojarzyć się będą ze zmęczeniem niż poprawą humoru.

Niezależnie od pory roku, a nawet dnia, aktywności fizyczna jest idealnym sposobem na poprawę samopoczucia. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie zmuszać się do niej i wybierać tylko taką, która będzie spójna z naszym temperamentem i pozwoli nam czerpać z niej radość! Jeśli ćwiczyć, to tylko po swojemu!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: