Jakie ubezpieczenie obejmuje leczenie szpitalne?

Według niektórych danych z prywatnej opieki zdrowotnej w 2019 roku korzystała ponad połowa polskich przedsiębiorców a tylko nieliczni leczyli się w prywatnych placówkach. Z roku na rok można zauważyć, że coraz częściej wybierane są prywatne pakiety medyczne. Jest to oczywiście spowodowane większą dostępnością oraz krótszymi terminami oczekiwania na wizytę. Paradoksalnie wybierając komercyjne rozwiązania medyczne można zaoszczędzić nie tylko czas ale też pieniądze i nerwy. Jakie wybrać ubezpieczenie? czy ubezpieczenie szpitalne luxmed pokryje wszystkie koszty leczenia?

Prywatne ubezpieczenie – czy się opłaca?

Z roku na rok widać coraz bardziej jak rozwija się prywatna służba zdrowia. Nie jest już tak niedostępna finansowo dla większości, więc warto zainwestować w komfort i dostęp do mnóstwa specjalistów. To, co w Polsce dopiero staje się normalizowane w innych krajach europejskich jest już dawno na porządku dziennym. Ubezpieczenia szpitalne luxmed (więcej dowiesz się tutaj: https://mediccentre.pl/ubezpieczenia-szpitalne) mają wiele korzyści a ich jedyną chyba wadą jest to, że trzeba za nie płacić. Dzięki prywatnej służbie zdrowia pacjent otrzymuje dostęp do wyższego standardu usług medycznych, może wybrać sobie lekarza specjalistę lub internistę. Wybierając prywatną służbę zdrowia nie trzeba będzie stać w kolejkach szpitalnych oraz przychodniach, ponieważ można umówić się na dokładny dzień oraz godzinę. Dzięki pakietom medycznym można mieć dostęp do mnóstwa zabiegów oraz konsultacji lekarskich. 

Gdzie zakupić dodatkowe świadczenie medyczne?

Ubezpieczenia szpitalne luxmed można sukcesywnie zakupić w towarzystwach ubezpieczeniowych. W miejscu, gdzie wykupuje się ubezpieczenie ustala się stawkę oraz zakres pomocy medycznej, za którą pacjent będzie uiszczał opłatę co miesięczną lub roczną w zależności od preferencji. Następnie podpisuje się umowę, która zazwyczaj jest ważna 12 miesięcy. Oczywiście warunki ubezpieczenia można zmieniać na bieżąco w zależności od zaistniałej sytuacji pacjenta. Prywatne ubezpieczenia są dostępne dla każdego a ich comiesięczna opłata nie daje się zbyt mocno we znaki. Warto w dzisiejszych czasach stawiać na prywatną opiekę zdrowotną, która może na prawdę zaoszczędzić wiele czasu.

Ile kosztuje ubezpieczenie medyczne?

Ubezpieczenia szpitalne luxmed są uzależnione od mnóstwa czynników takich jak np. wiek pacjenta czy stan jego zdrowa. Oczywiście ma na to wpływ ilość wykupywanych usług. Składki zależą od wielu czynników i mogą wynosić 25 zł miesięcznie ale równie dobrze mogą wynosić też 300 zł miesięcznie. Szacuje się, że najdroższe ubezpieczalnie oferują usługi medyczne w miesięcznych pakietach, których koszt wynosi aż 600zł miesięcznie.  Coraz więcej Polaków zgodnie przyznaje, że warto otaczać się prywatną opieką medyczną. Niestety państwowa pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo, że jeśli chodzi o koszty związane ze zdrowiem nie można oszczędzać. Warto również wziąć pod wzgląd, że koszt prywatnego ubezpieczenia można porównać do comiesięcznej składki na państwowy fundusz zdrowotny, może więc warto wziąć pod wzgląd prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: