Jakie body niemowlęce jest najlepsze dla dziecka?

Body to jeden z najbardziej podstawowych elementów garderoby niemowlęcia. Jest to ubranko niezwykle wygodne i uniwersalne, dzięki czemu tak bardzo doceniane przez rodziców. Jakie rodzaje body wyróżniamy i w jaki sposób ich używamy?

Body to element ubioru niemowlęcia, cechujące się przede wszystkim tym, że nie posiada nogawek. Może mieć rękaw długi lub krótki, może być także na ramiączkach, ale nigdy nie posiada nogawek. Body zapinane jest w kroku zazwyczaj na napki, co ułatwia przebieranie pieluszki. Zrozumieją to wszyscy rodzice maluszków- pieluszkę przebiera się co chwilę, a każdorazowe rozbieranie dziecka byłoby męczące zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. Napki w body pozwalają na szybką zmianę pieluszki.

Cechą charakterystyczną body jest także fakt, że ubieramy je na gołe ciałko. Nie stosujemy pod spód żadnych podkoszulek czy innych ubranek. Z czym możemy łączyć body? Najczęściej ubiera się je pod pajacyka lub śpioszki. Równie często ubiera się body do spodenek czy półśpioszków. Jak widać, body to niezwykle uniwersalne ubranko, dające naprawdę szerokie możliwości zastosowania.

Młodzi rodzice często mają trudności z ubraniem tradycyjnych body. Specjalnie dla nich, jako dla początkujących, tworzy się tzw. body kopertowe i modele rozpinane na całej długości. Takie ubranko jest łatwiejsze do założenia nawet w przypadku maluszka, którego rozpiera energia. Wygodne bodziaki dla maluchów można znaleźć pod adresem: https://abc-bobasa.pl/body-niemowlece-172.

Niezwykle istotne przy wyborze body dla niemowlęcia jest wybór odpowiedniego materiału. Warto wybierać te body, które tworzone są z naturalnych materiałów, np. z bawełny organicznej. Materiał ten jest przyjazny skórze maluszka, nie wywołuje reakcji alergicznych, pozwala skórze oddychać. Decydując się na body, weźmy pod uwagę także ich rozmiar. Nie warto kupować ubranka bardzo dopasowanego do malucha, bo w bardzo krótkim czasie będzie nadawało się tylko do zmiany. Nie warto także wybierać ubranka zbyt dużego, bo luźny materiał będzie zwyczajnie niewygodny. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup body o jeden rozmiar większych. Mamy wówczas pewność, że będą wygodne i komfortowe dla maluszka. Szczególnie polecamy produkty polskiego producenta – Bamar Nicol.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->