Jak zagęścić rzęsy?

Uzyskanie pełniejszych, grubszych rzęs to cel wielu z nas. Sposobów na to nie brakuje. Wiele z nas zastanawia się jednak, które rozwiązanie będzie najskuteczniejsze. Też masz takie dylematy? Poznaj proste, sprawdzone sposoby na zagęszczenie rzęs, które wykazują dużą skuteczność.

Wypróbuj wazelinę na rzęsy

Wazelina pomoże uszczelnić i nawilżyć rzęsy. Aby ją nałożyć na włoski, użyj czystego patyczka kosmetycznego lub aplikatora do tuszu do rzęs. Na narzędzie nabierz niewielką ilość wazeliny, a następnie przetrzyj nią czyste rzęsy przed pójściem spać. Rano po prostu spłucz rzęsy ciepłą wodą. Po miesiącu lub dwóch powinnaś zauważyć, że Twoje rzęsy stają się grubsze i dłuższe. Jeśli używasz odżywki do rzęs, nie nakładaj na nią wazeliny -może ona zetrzeć odżywkę.

Używaj oliwki z oliwek na rzęsy

Oliwa z oliwek może poprawić długość i siłę twoich rzęs. Naturalna jest bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które działają jak emolienty, nawilżają i zmiękczają rzęsy. Najłatwiejszym sposobem nałożenia oliwy jest zaopatrzenie się w jednorazowe pędzelki do tuszu do rzęs i zanurzenie ich w płynie, a następnie nałożenie olejku na rzęsy.

Nawilżaj powieki

Skutecznym sposobem na zagęszczenie rzęs jest również pobudzenie krążenia na powiekach. Zwiększony przepływ krwi i limfy sprawi, że rzeczy będą szybciej rosły, a włoski będą gęste. Sposobem na poprawę krążenia jest delikatne czesanie włosków przez ok. 2-3 minuty czystą szczoteczką do rzęs, a także wykonywanie masażu skóry powiek. Do masażu użyć możesz delikatnego środka myjącego, łagodnego szamponu lub kremu do pielęgnacji pod oczy. Zabieg polega na wykonywaniu małych okrężnych ruchów w przez minutę, a następnie przemycie skóry.

Wszystkie sposoby na zagęszczenie rzęs wymagają cierpliwości. Zazwyczaj na ich rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni. Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu lub go nie masz. Na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy czekają na ciebie sztuczne rzęsy. Ich nałożenie pozwoli natychmiastowo zagęścić włoski i to w ciągu kilku minut.

Sięgnij po odżywki i sera wzmacniające rzęsy

Zagęścić i wydłużyć rzęsy mogą również specjalne odżywki i sera im dedykowane. Odpowiednie bez problemu znajdziesz w drogerii czy sklepie z kosmetykami. Pamiętaj, żeby zawsze sięgać po preparaty, wcześniej sprawdzając ich skład. Za najlepsze uważa się te zawierające mieszankę witamin, peptydów i aminokwasów.

Aplikuj olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy działa na rzęsy zmiękczająco i nawilżająco, a także stymuluje włoski do wzrostu. Aplikuje się go czystą szczoteczką od tuszu do rzęs lub wacikiem. Najlepiej pozostawiać go na noc, a rano spłukać ciepłą wodą Prawdopodobnie zauważysz, że Twoje rzęsy stają się grubsze po kilku miesiącach stosowania na noc. Jeśli używasz odżywki do rzęs, nie nakładaj żadnych olejków. Olejki mogą zmyć serum, przez co będzie ono mniej skuteczne.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->