Dowiedz się czegoś o sobie

Całe życie poznajemy innych, jak i siebie. Dzięki temu cały czas możemy coś zmieniać w swoim życiu na plus. Odkrywanie własnych potrzeb sprawia, że nie poddajemy się stagnacji, tylko się rozwijamy. Warto więc czasami znaleźć chwilę tylko dla siebie i zadać sobie wiele, czasami niewygodnych i trudnych pytań, aby dowiedzieć się więcej o sobie samym.

Poznaj(my) się

Zastanawiasz się pewnie, jak możesz poznać lepiej samego siebie, skoro tyle już przeżyłeś, nauczyłeś się i wiesz. To trochę zgubny tok myślenia, bo do wielu rzeczy po prostu przyzwyczajamy się (nierzadko z wygody), nie analizujemy ich po to, aby poprawić jakość własnego życia i akceptujemy, bo wydaje nam się to oczywiste.

Na co dzień nie mamy problemu z tym, aby mówić, co lubimy, a czego nie, w czym jesteśmy dobrzy, a w czym niekoniecznie. Przynajmniej takie odnosimy wrażenie. Jednak, gdy zaczniemy bardziej wgłębiać się w te kwestie, to może się okazać, że niekoniecznie tak jest.

Kiedy jesteś szczęśliwy, a kiedy brak Ci motywacji do działania?

Czy są jakieś rzeczy w Twoim życiu, na które nigdy nie brakuje Ci energii? Kiedy Jesteś szczęśliwy, a kiedy dopada się smutek, zniechęcenie lub brak motywacji. Co chciałbyś zmienić, aby częściej się uśmiechać, mieć poczucie satysfakcji z tego, co robisz? A gdybyś tak spojrzał przez pryzmat kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu lat wstecz, to z czego byłbyś najbardziej dumny? Czego w swoim życiu chciałbyś zrobić więcej? Bez jakich sytuacji czy rzeczy nie wyobrażasz sobie codziennego życia.

Nie zapomnij o marzeniach

Żyjemy w wielkim tempie codzienności. To wystarczy, aby zapomnieć o sobie, swoich marzeniach. Warto więc na chwilę zrobić „stop-klatkę” i przypomnieć sobie o nich. Czy były duże, małe, banalne, ważne, na teraz czy na potem i przede wszystkim – jakie to były marzenia.

Poznając odpowiedzi na te pytania, możemy więc dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o samych sobie, o tym, czego nam brakuje lub bez czego nie wyobrażamy sobie życia. Co można jeszcze w nim zrobić, a z czego lepiej zrezygnować.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: