Dlaczego warto pić sok z brzozy?

Nazywany również bzowiną lub oskołą, sok z brzozy, to wspaniały naturalny specyfik, którego profil chemiczny jest bardzo zbliżony do profilu wody kokosowej. Najzdrowszy jest ten zbierany z pnia brzozy, ale można go także uzyskać z liści. Chociaż oskoła ma charakterystyczny smak i nie musi każdemu smakować, to warto ją pić przez cały rok z uwagi na liczne zdrowotne właściwości. Dowiedz się, jakie.

Jakie właściwości ma sok brzozowy?

Sokowi pozyskiwanemu z brzozy przypisuje się właściwości moczopędne, wykrztuśne, wzmagające wydzielanie śluzu, a także wspierające procesy związane ze wchłanianiem składników pokarmowych z jelit do krwi. Posiada on również szereg innych właściwości, dzięki którym doskonale nawadnia cały organizm, pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz reguluje poziom cholesterolu.

Bzowina wykazuje też właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Dzięki dużej zawartości witaminy C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu immunologiczne oraz przeciwdziała wolnym rodnikom, które są odpowiedzialne za procesy starzenia.

 

Kiedy warto sięgnąć po sok z brzozy?

Z powodu bogactwa witamin i składników mineralnych praktycznie nie ma przeciwwskazań do spożywania soku z brzozy. Napój ten jest w szczególności polecany osobom zmagającym się z dolegliwościami nerek i układu moczowego, a także wszystkim tym, którzy cierpią z powodu anemii. Dzięki swoim leczniczym właściwościom poprawia prace nerek i uzupełnia niedobór składników, zwłaszcza takich jak magnez, żelazo, potas i wapń.

Oskoła może też stanowić zdrową alternatywę dla dostępnych w sklepach napojów izotonicznych. Już szklanka soku z brzozy znakomicie nawodni organizm, wspomagając również oczyszczenie wątroby z toksyn. Sok najlepiej spożywać na zimno, gdyż podgrzanie niszy jego cenne właściwości.

/jk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->