Dlaczego on/ona nie ma ochoty na seks?

Kiedy partner czy partnerka nie ma ochoty na seks, zaczynają się w naszej głowie pojawiać pytania – co robię źle i co się dzieje? Nie zawsze musi to jednak oznaczać czyjąś winę. Jest wiele czynników, na które nie mamy wpływu, a wiele jest takich, z którymi możemy sobie skutecznie poradzić. Sprawdźmy listę częstych powodów spadku libido.

Niskie libido u kobiet

Tutaj często powodem są zmiany i zaburzenia hormonalne. Kobiety w okresie pokwitania mogą cierpieć na obniżoną ochotę na seks, na szczęście istnieją leki, które są w stanie to załagodzić. Należy także uważać na kobiety cierpiące na cukrzycę, ponieważ w ich przypadku może dojść do spadku testosteronu i neuropatii.

Obniżoną ochotę na seks może także wywołać antykoncepcja hormonalna, jeśli jest źle dobrana. W takim przypadku czym prędzej zgłośmy się do lekarza, który przyjrzy się sprawie i udzieli nam właściwej porady. Często zmiana leków pomaga na tę przypadłość.

Kolejną grupą są kobiety w ciąży oraz po porodzie. Ciężarne mogą zauważyć zmniejszony popęd seksualny ze względu na zmiany hormonalne oraz przez wzgląd na zmiany w swoim ciele.

Niskie libido u mężczyzn

W przypadku każdego człowieka spadek libido może być wywołany złą dietą i ogólnym niechlujnym stylem życia. Alkohol i inne używki nie poprawiają tego stanu rzeczy. Szczególnie ważne w przypadku mężczyzn jest także to, by zadbać o ciśnienie, ponieważ nadciśnienie czy cukrzyca mogą obniżać libido. Może to być także wynik infekcji czy problemów hormonalnych.

Ponad wszystko dbajmy jednak o emocje, bo one często także odpowiadają za obniżone zainteresowanie seksem. Rozmawiajmy o naszych potrzebach i trudnościach. Dzięki otwartości przebrniemy przez wszystkie problemy silniejsi i – co najważniejsze – razem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: