Dlaczego musisz pić alkohol?

Uzależnienie od alkoholu nierzadko jest wynikiem wielu czynników, które doprowadzają do alkoholizmu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że uzależnienie to podświadoma potrzeba picia alkoholu – dlaczego musisz sięgać po napoje wysokoprocentowe?

Powody picia alkoholu

Alkoholizm często rozpoczyna się w momencie, w którym pojawiają się w życiu problemy, załamania. Pozwala on ukoić ból towarzyszący załamaniu, rozczarowaniu czy smutkowi. Jest także formą odskoczni od stresu, która pozwala się wyluzować i zrelaksować. Pijąc jeden kieliszek wina w tygodniu, trudno zostać alkoholikiem, jednak sięgając po wino czy inny napój alkoholowy każdego dnia, można się szybko uzależnić.

Stan upojenia alkoholowego

Niektórzy alkoholicy twierdzą, że w upojeniu alkoholowym zapominają o problemach i smutku. Świat zaczyna być przyjemniejszy i przyjaźniejszy, a tym samym i wszystko, co dotychczas wydawało się trudne, znajduje swoje rozwiązanie i nie stawia żadnego oporu. Warto pamiętać, że alkohol na każdego działa inaczej i w wielu przypadkach stan upojenia przeradza się w agresję czy też obojętność na zewnętrzne bodźce.

Otwartość na relacje

Nadmierne picie alkoholu często wyniszcza relacje międzyludzkie. Jest to stwierdzenie poprawne i mające swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Więzy rodzinne, a także kontakty przyjacielskie często zostają zniszczone przez uzależnienie od alkoholu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->