Dlaczego musisz pić alkohol?
Szukasz pomocy?

Uzależnienie od alkoholu nierzadko jest wynikiem wielu czynników, które doprowadzają do alkoholizmu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że uzależnienie to podświadoma potrzeba picia alkoholu – dlaczego musisz sięgać po napoje wysokoprocentowe?

Powody picia alkoholu

Alkoholizm często rozpoczyna się w momencie, w którym pojawiają się w życiu problemy, załamania. Pozwala on ukoić ból towarzyszący załamaniu, rozczarowaniu czy smutkowi. Jest także formą odskoczni od stresu, która pozwala się wyluzować i zrelaksować. Pijąc jeden kieliszek wina w tygodniu, trudno zostać alkoholikiem, jednak sięgając po wino czy inny napój alkoholowy każdego dnia, można się szybko uzależnić.

Stan upojenia alkoholowego

Niektórzy alkoholicy twierdzą, że w upojeniu alkoholowym zapominają o problemach i smutku. Świat zaczyna być przyjemniejszy i przyjaźniejszy, a tym samym i wszystko, co dotychczas wydawało się trudne, znajduje swoje rozwiązanie i nie stawia żadnego oporu. Warto pamiętać, że alkohol na każdego działa inaczej i w wielu przypadkach stan upojenia przeradza się w agresję czy też obojętność na zewnętrzne bodźce.

Otwartość na relacje

Nadmierne picie alkoholu często wyniszcza relacje międzyludzkie. Jest to stwierdzenie poprawne i mające swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Więzy rodzinne, a także kontakty przyjacielskie często zostają zniszczone przez uzależnienie od alkoholu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

Dlaczego musisz pić alkohol?
Oceń ten wpis

Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: