Czy woda z kranu jest zdrowa? Jakie składniki powinna zawierać?

Regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości wody niesie za sobą szereg istotnych korzyści. Woda pozytywnie wpływa na kondycję i wydolność naszego organizmu oraz na nasz zdrowy wygląd. Ważna jest jednak nie tylko ilość, ale i jakość wody, którą pijemy. W społeczeństwie już od lat panuje mylne przekonanie, że wyłącznie kupowana w sklepie butelkowana woda jest tą odpowiednią, bogatą w pożądane składniki. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Spis treści

Korzyści z picia wody

Omawiając ów temat, trudno nie wspomnieć o istotnych korzyściach płynących z picia wody, która, choć często niedoceniana, jest tak ważna dla naszego organizmu. Przede wszystkim pozwala ona na prawidłowe funkcjonowanie licznych narządów wewnętrznych, takich jak wątroba czy jelita. Umożliwia także efektywne oczyszczanie organizmu poprzez usprawnienie pracy układu pokarmowego.

Odpowiedni poziom nawodnienia wpływa także na nasze samopoczucie. Niedobór wody może sprawić, że będziemy czuć się senni i zmęczeni lub przeciwnie – pobudzeni i rozdrażnieni. Woda więc nie tylko ukoi pragnienie, ale i nasze nerwy. Co więcej, pozytywnie wpływa ona również na kondycję oraz zdrowy i estetyczny wygląd naszej skóry i włosów. Właściwie nawodniona skóra nabiera koloru i blasku, a także staje się bardziej jędrna i sprężysta, co w znacznym stopniu spowalnia proces jej starzenia się.

Mity na temat wody

Wiemy już, jak ważne jest regularne przyjmowanie pożądanych ilości wody. Warto więc dowiedzieć się, jaką wodą najlepiej jest nawadniać swój organizm. Istnieje wiele błędnych teorii i mitów na temat picia wody, a w szczególności na temat wody kranowej. Przede wszystkim jest to przekonanie, że picie wody kranowej z całą pewnością skutkować będzie poważnym zatruciem lub przynajmniej problemami żołądkowymi. Warto jednak wiedzieć, że jeśli woda w naszych rurach pochodzi z odpowiedniego miejsca, jakim są dbające o jej jakość wodociągi czy własne źródło, nie powinny znaleźć się w niej składniki, które mogą nam znacząco zaszkodzić.

Miłośnicy wody butelkowanej przekonują także, że smak kranówki nie może równać się ze smakiem sklepowej mineralnej. Nierzadko wyczuwalny zapach chloru zniechęca do przestawienia się z wody sklepowej na kranową. Tu jednak z pomocą przychodzą filtry oraz dzbanki filtrujące, które skutecznie pozbywają się niepożądanego smaku i aromatu wody z kranu.

Z powyższym przekonaniem wiąże się także to dotyczące wody butelkowanej oraz jej nieocenionej i niezastąpionej jakości. Oczywiście, dostępna w sklepach woda w butelkach jest odpowiednio oczyszczona i zdrowa, jednak ten sam efekt możemy uzyskać w alternatywny i znacznie korzystniejszy pod wieloma względami sposób.

Filtry do wody w kuchni

Aby móc cieszyć się odpowiedniej jakości wodą, rezygnując jednocześnie z konieczności regularnego kupowania butelkowej mineralnej, wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesny filtr do wody pod zlew. Urządzenie to pozwala na skuteczne oczyszczenie wody kranowej z ewentualnych zanieczyszczeń, abyśmy mogli mieć absolutną pewność, że jest ona w stu procentach zdrowa.

Filtry do wody pod zlewozmywak są coraz częściej stosowane w polskich domach. Wiele tego typu urządzeń znaleźć można w ofercie Prosto z Kranu. Filtry oczyszczają wodę, poprawiając jej smak oraz zapach, a jednocześnie nie ujmując ze składu pożądanych mikroelementów.

Woda kranowa zawiera cenne składniki, takie jak chociażby magnez i wapń, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiedniej jakości filtry podzlewozmywakowe, działające najczęściej dzięki cząsteczkom aktywnego węgla, skutecznie pozbawiają wodę osadów i zanieczyszczeń, pozostawiając w jej składzie korzystne dla naszego zdrowia mikroskładniki.

Zalety korzystania z filtrów do wody kranowej

Poza oczywistą zaletą, jaką jest możliwość otrzymywania oczyszczonej, zdrowej i smacznej wody prosto z kranu, stosowanie filtrów niesie za sobą także inne korzyści. Nowoczesny filtr do wody podzlewozmywakowy jest prosty w użyciu i montażu, dlatego niemal każdy może z niego korzystać. Dzięki temu możemy postawić w swoim domu na alternatywne źródło wody pitnej, rezygnując tym samym z kupowania wody butelkowanej. To z kolei pozwoli na znaczne ograniczenie zużycia i wyrzucania plastiku, a co za tym idzie – także do poprawy kondycji naszego środowiska. Filtry do wody podzlewowe to w przeliczeniu także znacznie mniejsze koszty niż te związane z koniecznością regularnego kupowania wody mineralnej w butelkach.

Zastosowanie w swoim domu nowoczesnych filtrów do wody pozwoli więc na ograniczenie wydatków oraz zmniejszenie zużycia plastiku. Umożliwi także picie smacznej i zdrowej wody prosto z kranu, przy jednoczesnym dbaniu o odpowiednie nawodnienie organizmu, a więc i o kondycję oraz wygląd włosów, skóry i paznokci.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: