5 właściwości leczniczych sody oczyszczonej

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu to wszystkim dobrze znany związek chemiczny o wielu właściwościach. Większość z nas używa jej głównie do sprzątania, ale jak się okazuje, specyfik ten wykazuje także dobroczynny wpływ na nasz organizm. Poniżej prezentujemy pięć najważniejszych właściwości leczniczych, jakimi może się poszczycić soda oczyszczona.

Spis treści

1. Leczy zgagę i niestrawność.

Wodorowęglan sodu może być wykorzystywany do łagodzenia objawów towarzyszących zgadze, ponieważ neutralizuje kwasy żołądkowe. Picie sody rozpuszczonej w wodzie sprawdza się także przy niestrawności, której towarzyszą nudności, wymioty, wzdęcia oraz uczucie pieczenia w klatce piersiowej.

2. Oczyszcza organizm z toksyn.

Soda oczyszczona może być stosowana w celu oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn. W tym celu najlepiej używać sody w formie płynu lub roztworu, pamiętając, że kuracja powinna trwać nie dłużej niż przez trzy tygodnie.

 

3. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.

Napój z dodatkiem sody oczyszczonej i świeżo wyciśniętego soku z cytryny to doskonały sposób na przeciwdziałanie rozwojowi komórek nowotworowych. Cytryna zawiera substancje hamujące procesy oksydacyjne, natomiast wodorowęglan sodu przyczynia się do unormowania pH organizmu.

4. Pomaga pozbyć się problemów skórnych.

Sodę oczyszczoną można również wykorzystać do zwalczania różnego rodzaju problemów skórnych. Dzięki temu, że wykazuje właściwości bakteriobójcze, doskonale sprawdza się leczniczo przy stanach zapalnych. Pastę przyrządzoną na bazie sody można też bezpiecznie stosować przy pieluszkowym zapaleniu skóry u niemowląt.

5. Łagodzi ból gardła i katar.

W medycynie naturalnej wodorowęglan sodu od wielu lat jest wykorzystywany jako naturalny środek leczniczy na katar i ból gardła. W tym celu można wykorzystać sodę na kilka sposobów – jako krople do nosa, płukankę do gardła lub inhalację.

/jk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: