5 pomysłów na smaczne przekąski z owocami

Każdy wie, jak ważne jest uwzględnienie w swojej diecie owoców. Mogą one być smacznym urozmaiceniem i dodatkiem do licznych przekąsek. Zobacz, jak można je zastosować – oprócz spożywania w „czystej” postaci!

Owoce to niezbędny element zdrowej, zbilansowanej diety. Są pyszne, dostarczają mnóstwo cennych witamin i mogą stanowić idealną przekąskę między posiłkami, a także dodatek do rozmaitych dań.

Spis treści

Kolorowa sałatka

To jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na smaczny deser lub słodkie drugie śniadanie. Wystarczy pokroić wybrane owoce na kawałki lub w kostkę i zmieszać w miseczce. Banany, mandarynki, truskawki, kiwi – wszystko może się tutaj znaleźć, wedle upodobań.

Owoce w czekoladzie

To wersja dla łasuchów, uwielbiających gęstą, płynną słodycz. Pokruszoną na kawałki tabliczkę czekolady trzeba rozpuścić w gorącej kąpieli wodnej, a następnie zanurzać w niej nadziane na wykałaczki lub specjalne widelczyki kawałki owoców. Pychota!

Do chrupania

Na zimowe, długie wieczory lub do pogryzania między posiłkami idealne będą chipsy jabłkowe. Wystarczy pokrojone na plasterki lub kawałki jabłka umieścić na pewien czas w suszarce do owoców albo w odpowiednio ustawionym piekarniku. To zdrowa alternatywa dla tłustych chipsów ze sklepu.

Ciasto z owocami

W wielu rodzinach z pokolenia na pokolenie przechodzą przepisy na wspaniałe ciasta, w tym ciasta z owocami. Przepisy te można modyfikować według własnego gustu, na przykład zmieniając owoce (w zależności od sezonu) czy zmniejszając ilość cukru. Domowa szarlotka, tarta z truskawkami i borówkami czy ciasto z porzeczkami – do wyboru, do koloru!

Pożywna granola

Owoce mogą stanowić smaczny dodatek do domowej granoli. Sprawdzą się tu pokrojone banany, a także borówki, truskawki czy maliny. W połączeniu z orzechami i jogurtem naturalnym stworzy to smakowite drugie śniadanie i z powodzeniem zastąpi niezdrowe przekąski.

Duży wybór owoców – zarówno tych rodzimych, jak i egzotycznych sprawia, że każdy może tu znaleźć swoje ulubione źródło witamin i wykorzystać je do tworzenia urozmaiconych przekąsek. Smacznego!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->