Zaangażuj się społecznie

Są osoby, które pomaganie mają we krwi. Od dziecka w coś się angażują, działają w jakimś stowarzyszeniu, harcerstwie, szkolnych kołach, różnego typu zgrupowaniach, wspólnotach itp. Czerpią prawdziwą radość ze swoich działań, zawierają ciekawe znajomości, czują się spełnione. Powodów społecznego zaangażowania może być wiele. Tak jak i korzyści.

Kto jest społecznikiem?

Działalnością społeczną zwykle zajmują się osoby aktywne, przebojowe – takie, którym nie jest wszystko jedno. Chcą mieć realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Mają silne poczucie sprawiedliwości, leży im na sercu los innych ludzi czy zwierząt. Są to też jednostki, które mają silne przekonania i są gotowe poświęcić się dla sprawy, w której sens wierzą. Jednak nie każdy rodzi się społecznikiem. Często decydujemy się na działalność społeczną w wyniku jakieś sytuacji, w późniejszym wieku. Dla seniorów, którzy nie są aktywni zawodowo, wolontariat jest doskonałą formą poznawania ludzi, przebywania z nimi, a także spędzania wolnego czasu.

Czemu warto?

Powodów jest tyle, ile motywacji. Osoby starsze przez działalność społeczną nie czują się samotne, mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wolontariat sprawia, że czują się potrzebni i faktycznie są. To też znakomita opcja dla młodych. Organizacje pozarządowe to miejsca, w których można zdobyć pierwsze kwalifikacje zawodowe, urozmaicić CV, nauczyć się czegoś nowego. Bardzo często dają możliwość realizowania po prostu swojej pasji, rozwijania hobby. Pracodawcy z kolei bardzo przychylnie spoglądają na kandydata, który mimo małego doświadczenia zawodowego, może już pochwalić się pierwszymi sukcesami lub nabył umiejętności, które może wykorzystać na stanowisku, na jakie aplikuje. Staże, praktyki, czy inne formy działalności mogą być naprawdę atrakcyjne, od tworzenia lokalnego festiwalu, przez projekty o międzynarodowym zasięgu, dzięki którym można nauczyć się języka obcego. Jeśli czujesz, że czegoś Ci brakuje, nie masz pomysłu na siebie, może warto zaangażować się działalność społeczną? Otworzy Cię to na nowe kontakty oraz doświadczenia.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: