Przepisy: Owocowe smoothie na śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. To, co spożywamy, ma nam smakować i ważne, aby było zdrowe oraz dostarczało energii na długi dzień. Dobrą propozycją są owocowe smoothie, które od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością. Poznajmy kilka przepisów na koktajle.

Spis treści

Smoothie truskawkowe

Klasyka, jeśli chodzi o owocowe koktajle. Najlepiej smakuje, gdy zostanie przygotowany ze świeżych i dojrzałych truskawek. Przed zmiksowaniem w blenderze należy je dokładnie umyć i usunąć szypułki. Na 1-2 dwie porcje wystarczy ok. 250 g tych owoców.

W blenderze możemy je zmieszać z jogurtem naturalnym lub mlekiem. Kwestia upodobania. Aby urozmaicić smak, warto dodać jednego banana.

Smoothie z jarmużem i bananem

W ostatnim czasie jarmuż robi ogromną karierę ze względu na swe zdrowotne właściwości. Można go zatem spotkać pod różnymi postaciami, również jako koktajlu z dodatkiem owoców. W tym przypadku jest to banan.

Kilka liści jarmużu trzeba umyć i wrzucić do pojemnika. Do tego dodajemy pokrojonego banana i dolewamy szklankę mleka kokosowego. Wszystko dokładnie blendujemy i pijemy zaraz po przygotowaniu lub schłodzeniu w lodówce.

Smoothie z zieloną herbatą, kiwi i melonem

Bardzo zdrowe połączenie składników. Do obranego jednego kiwi i kawałka melona należy dolać wcześniej zaparzoną i schłodzoną zieloną herbatę. Wszystko blendujemy do czasu, aż uzyskamy pożądaną konsystencję. W razie potrzeby można dodać jeszcze trochę ww. owoców lub dolać soku jabłkowego, jeśli koktajl jest zbyt gęsty.

 

Smoothie malinowe

W sam raz na zakończenie lata i początek jesieni. Wystarczy, że szklankę malin (opłukanych wcześniej w wodzie) połączymy z mlekiem, kefirem lub maślanką. Koktajl możemy odrobinę posłodzić np. cukrem wanilinowym. Równie dobrze będzie smakować, kiedy dorzucimy kilka świeżych listków bazylii.

Smoothie można dowolnie komponować – bazować na wielu owocach, produktach mlecznych, sokach oraz przyprawach. Komponujmy je tak, aby to właśnie nam najbardziej smakowały.

/li

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: