Opanuj apetyt na słodycze!

Słodycze to Twoja zmora i sięgasz po nie prawie codziennie, a na domiar złego już od dłuższego czasu Twoja waga stoi w miejscu i nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Wszyscy doskonale wiemy, że łakocie dają chwilową przyjemność, ale sylwetka długo odczuwa skutki ich nadużywania. Poniżej prezentujemy sprawdzone sposoby, które mogą być pomocne w opanowaniu apetytu na słodycze.

Dieta obfita w produkty roślinne

W sytuacji, gdy często zdarza nam się sięgać po ciastka czy batoniki, dobrym rozwiązaniem może być wprowadzenie diety bogatej w produkty roślinne. Aby jednak słodkość mogła się wydobyć, każdy kęs należy przeżuwać dwadzieścia-trzydzieści razy. Jeśli uda Ci się wyeliminować z jadłospisu cukier, wówczas na pewno dostrzeżesz, jak słodkie potrafią być owoce, a nawet niektóre warzywa.

Przyprawy, które pomogą zmniejszyć chęć na słodycze

Imbir, anyż, kardamon i cynamon – to tylko niektóre z przypraw, które pomagają zredukować apetyt na słodycze i mogą być wykorzystywane podczas odchudzania. Dodatkowo wspomagają proces przemiany materii i mają działanie zdrowotne – imbir wykazuje właściwości antyoksydacyjne, anyż leczy kaszel, zgagę i wzdęcia, a cynamon obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Warto więc je włączyć do swojej diety.

 

Wypij szklankę wody lub idź na spacer!

Nasz organizm bardzo często myli pragnienie z głodem, dlatego, zanim sięgniesz po coś słodkiego, napij się wody, np. z dodatkiem ogórka, mięty lub soku z cytryny. Jeśli masz możliwość, możesz też wybrać się na spacer – dowiedziono, że już piętnaście minut umiarkowanej aktywności fizycznej skutecznie zmniejsza chęć na zjedzenie słodkiej przekąski.

/jk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: