Maseczki antysmogowe z certyfikatem – co je wyróżnia?

Przeglądasz strony sklepów internetowych i aukcji w poszukiwaniu idealnej maseczki antysmogowej. Setki albo tysiące propozycji produktów znanych lub „bezimiennych” producentów przyprawiają cię o ból głowy. Co wybrać? Która maska będzie skuteczna? Jeśli w głowie krążą ci takie pytania, odpowiedź na nie jest jedna: maseczki antysmogowe z certyfikatem to jedyny słuszny wybór. Dlaczego? Sprawdź.

Przed czym chronią maseczki antysmogowe?

Głównym zadaniem maseczek przeciwsmogowych jest filtrowanie obecnych w powietrzu zanieczyszczeń i zapobieganie przedostaniu się ich do twojego układu oddechowego. Najlepsze produkty zapewniają ochronę przed:

  • smogiem,
  • zawieszonymi cząsteczkami stałymi (PM 10, PM 2,5 i PM 0,3),
  • szkodliwymi związkami chemicznymi oraz dwutlenkiem węgla (CO2), ozonem (O3), dwutlenkiem azotu (NO2) oraz dwutlenkiem siarki (SO2),
  • toksycznymi aerozolami,
  • alergenami i pyłkami, które unoszą się w powietrzu,
  • pleśnią,
  • wirusami i bakteriami.

Gwarancję tego, że dana maska przeciwsmogowa skutecznie chroni przed powyższymi substancjami, dają odpowiednie certyfikaty. Jeśli produkt ich nie posiada, trudno mówić tu o skuteczności jego działania. Dlatego, jeśli szukasz maski antysmogowej, która ma dać ci najwyższą ochronę, wybieraj akcesoria, które spełniają wytyczne bezpieczeństwa i wymogi testów. Takie produkty znajdziesz w ofercie Respro.

Jakie certyfikaty potwierdzają skuteczność maseczki przeciwsmogowej?

Wybierając maski antysmogowe zwróć uwagę przede wszystkim na spełnienie wymogów testów na zgodność z normą EN149:2001 + A1:2009 dotyczącą, znak CE oraz Deklarację Zgodności dotyczącą regulacji środków ochrony indywidualnej. Brzmi obco? Bez obaw. Zaraz na przykładzie maseczek przeciwsmogowych Respro dowiesz się, jak wygląda i co oznacza uzyskanie takich certyfikatów.

W 2019 roku firma Respro przeprowadziła testy swoich masek antysmogowych na zgodność z normą EN149:2001 + A1:2009 oraz z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) numer 2016/425. Badania te zostały przeprowadzone w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP) w Łodzi. Chodziło o sprawdzenie tego, czy produkty można zaliczyć do tzw. środków ochrony indywidualnych pod względem wymagań formalnych i technicznych, jakie muszą one spełniać. Maseczki przeciwsmogowe zaliczane są do środków kategorii III. Oznacza to, że muszą spełnić określone wymagania w kwestii testów przecieku (jaki procent cząstek stałych przenika przez maskę, im mniej, tym wyższa klasa ochrony) oraz badanie oporów powietrza przy wdechu i wydechu. Po przeprowadzonych testach ustalono, że produkty Respro nadają się do wielokrotnego użytku i posiadają klasę ochrony FFP1 R, czyli filtrują zanieczyszczenia na poziomie 80-99,99%. Potwierdzeniem tych licznych testów i badań jest ważny Certyfikat Badań Typu UE (EU-Type Examination Certificate) oraz Deklarację Zgodności (Declaration of Conformity).

Maseczki przeciwsmogowe Respro z certyfikatem = potwierdzenie jakości

Dzięki temu, że dana maseczka antysmogowa ma ważne certyfikaty jakości, klient zyskuje pewność, że produkt spełnia doskonale zadanie, do którego został stworzony. Maski z potwierdzeniem jakości i skuteczności są w stanie filtrować zanieczyszczenia nawet bardzo małych rozmiarów, a przy tym zapewniają swobodne oddychanie. 

Poza tym ocenie jakości podlega także wykonanie maseczki. Produkty Respro to klasa sama w sobie. Producent zadbał przede wszystkim o to, aby każdy mógł dopasować maskę idealnie do wymiarów swojej twarzy i głowy. Dzięki temu w asortymencie znajdziesz zarówno maski dla dzieci w rozmiarze S oraz większe w rozmiarze M, L i XL. Wiele poświęcono również na badania w kierunku komfortu noszenia maseczki Respro. Dzięki temu opracowano akcesorium, które nie uciska, jest lekkie, wygodne i jednocześnie trwałe. Materiały, z których wykonano maski, umożliwiają swobodne oddychanie zarówno w gorące, jak i w mroźne dni. Nowoczesne, siateczkowe panele po bokach poprawiają wentylację, a innowacyjne systemy mocowania utrzymują maseczkę na miejscu.

Jeśli więc zależy ci na jakości, przed zakupem maski antysmogowej sprawdź, czy posiada ważne certyfikaty i stosowne oznakowanie.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->