Wiele problemów dermatologicznych ujawnia się na naszej twarzy i ciele dopiero w dojrzałym wieku. Problem ze zmarszczkami czy cellulitem stanowi wynik postępującego procesu starzenia. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje metodami likwidowania niekorzystnych zmian skórnych. Obecnie dostępnych jest wiele nieinwazyjnych i bezbolesnych zabiegów liftingujących i modelujących sylwetkę. W poniższym artykule przedstawiamy jeden z nich.
Co to jest endermologia?
Endermologia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest ogólna poprawa wyglądu twarzy i ciała. Efekty, jakie można osiągnąć dzięki jej zastosowaniu to:
- wyszczuplenie sylwetki,
- redukcja miejscowej otyłości,
- likwidacja drugiego podbródka,
- poprawa owalu twarzy,
- redukcja cellulitu,
- wyrównanie powierzchni skóry,
- poprawa napięcia tkanek,
- wygładzenie zmarszczek,
- usunięcie obrzęków i zasinień,
- odprężenie, redukcja stresu.
W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy endermologia jest wykonywana przy użyciu innowacyjnej technologii LPG. Procedura polega na wykonaniu masażu podciśnieniowego, który pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej, ułatwiając jej zredukowanie. Dodatkowo stymuluje organizm do wzmożonej produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Dzięki temu przywraca skórze utraconą w wyniku procesu starzenia jędrność i sprężystość. Zabieg pomaga też pozbyć się bólu mięśni, kości i stawów oraz osiągnąć stan rozluźnienia całego ciała.
Stosowane przy tej procedurze innowacyjne urządzenie Endermolab® jest wyposażone w nowoczesne głowice, które zasysają fałdy skórne i poddają je masażowi ruchomymi rolkami. Rolki poruszają się niezależnie od siebie i są sterowane komputerowo. Specjalista przeprowadzający zabieg umiejętnie przesuwa głowice urządzenia po całym obszarze zabiegowym, pobudzając komórki do regeneracji.
Masaż podciśnieniowy jest wykonywany z różną intensywnością, w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddawana terapii. Programy przeznaczone do masowania okolic twarzy, szyi i dekoltu są delikatniejsze od tych, które stosuje się przy zabiegach na brzuch, uda czy ramiona.
Zabieg Endermolift, czyli endermologia z wykorzystaniem technologii LPG, może zwiększyć lipolizę tkanki tłuszczowej nawet o 70%. Produkcja elastyny zostaje podniesiona o 160%, zaś produkcja kolagenu – aż o 240%. Taka skuteczność nie jest osiągalna podczas innych nieinwazyjnych zabiegów.
Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut i jest całkowicie bezbolesna – nie wymaga zastosowania znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent jest ubrany w przylegający do ciała kombinezon, który chroni skórę przed mikrouszkodzeniami. Możliwe efekty uboczne endermologii LPG to niewielkie obrzęki oraz zasinienia, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.
Endermologia – wskazania i przeciwwskazania
Endermologia, jak każdy zabieg medyczny, musi być poprzedzona konsultacją lekarską. W jej trakcie specjalista ustala z pacjentem zakres pracy, a także przedstawia możliwe do osiągnięcia rezultaty. Na tym etapie muszą być również wykluczone przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich przede wszystkim:
- przepuklina brzuszna,
- skłonność do żylaków,
- choroba nowotworowa,
- tłuszczaki,
- ciąża i laktacja,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
Masaż próżniowy może zostać wykonany na ponad 20 różnych sposobów. Specjalista dopasowuje program zabiegowych na ciało, twarz, szyję, dekolt lub piersi z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań pacjenta.
Jedno z dostępnych zastosowań technologii LPG ma na celu wspieranie regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Zabieg tego typu polecany jest osobom uprawiającym zawodowo lub wyczynowo sport. Endermologia sprawdza się również jako metoda przygotowania organizmu do treningu.
Masaż próżniowy Endermolift stanowi doskonałą terapia uzupełniającą po zabiegach chirurgicznych lub przygotowującą ciało do ich wykonania. Poleca się go pacjentom, którzy planują poddanie się liposukcji czy liftingowi twarzy. Dzięki endermologii okres rekonwalescencji po takich zabiegach może ulec znacznemu skróceniu.