Jak mieć więcej czasu dla siebie?

Zapracowany poniedziałek, pełen stresu wtorek, środa z wypełnionym kalendarzem, a przy czwartku już stres wywołany myślą o kolejnym tygodniu. Jeśli właśnie tak wygląda twój rozkład tygodniowy – coś jest nie tak. Zwłaszcza, jeśli we wszystkich obowiązkach nie znajdujesz ani minuty dla siebie.

Spis treści

Złodzieje czasu

Z pewnych obowiązków nie zrezygnujemy. Są one związane z naszym życiem zawodowym albo prywatnym i sprawiają, że nasze życie trzyma się w ryzach. Warto jednak wiedzieć, że oprócz tych ważnych czynności jest wiele takich drobiazgów, które można nazwać złodziejami. Znajdują się tutaj m.in: stanie w korkach, internet, oglądanie telewizji. Czynności, które często nie mają żadnego znaczenia dla naszego życia. Oprócz tego, że kradną czas.

Sen?

Czy sen może być złodziejem? Tak, jeśli śpimy o wiele za długo, a po przebudzeniu się z dwunastogodzinnej drzemki nadal czujemy się zmęczeni. Tutaj łatwo zrobić doświadczenie. Po prostu skróćmy czas spania o godzinę i sprawdźmy, czy zadziałało to i czy czujemy się lepiej z naszym organizmem.

Znajdź czas

Przyjrzyj się swoim dotychczasowym czynnościom i sprawdź, które z nich wykonujesz bezmyślnie. Ile razy sprawdzasz maila albo strony www w swoich zakładkach? Przez ile czasu bezmyślnie wertujesz strony z wiadomościami lub feed na Facebooku? Swój czas na telefonie czy komputerze bez problemu możesz monitorować dzięki darmowym narzędziom w sieci. Zrób sobie takie doświadczenie i przekonaj się, ile czasu ostatnio straciłeś.

Nie bądź robotem

Nie jesteś robotem, nie pracuj więc jak robot. Jeśli znajdziesz dla siebie przerwę w ciągu dnia, twój umysł i ciało poczują się lepiej, a po powrocie do domu będziesz miał więcej energii. Zorganizuj swój dzień i po umówionej godzinie po prostu… nie pracuj. Brzmi szokująco? Z pewnością pozwoli ci znaleźć chwilkę dla samego siebie!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: