Dietetyk nie gryzie – dlaczego warto korzystać z jego usług?

Wiele osób chciałoby zmienić coś w swojej diecie, stylu życia, wyglądzie swojego ciała. W Internecie jest mnóstwo informacji o dietach, sposobach na odchudzanie, blogów z przepisami. Mamy również dostęp do wielu książek i publikacji na temat dietetyki. Dlaczego jednak warto umówić się na wizytę z dyplomowanym dietetykiem? Czy chęć odchudzenia to jedyny powód, dla którego powinniśmy się na taką wizytę umówić?

Wizyta u dietetyka, podobnie jak słowo dieta, większości kojarzy się z niesmacznym jedzeniem, uczuciem głodu i monotonią. Tymczasem wizyta u dietetyka ma na celu zdiagnozowanie problemu oraz wdrożenie odpowiedniej dla danej osoby diety. Warto chociaż raz skorzystać z takiej wizyty, aby dowiedzieć się, jaki mamy skład ciała oraz jakie rzeczy powinniśmy zmienić w swojej diecie.

Praca dietetyka to coś więcej, niż odchudzanie pacjentów

Dietetyk nie zajmuje się wyłącznie odchudzaniem, często doradza osobom w różnych jednostkach chorobowych, aby przez dietoterapię zmniejszyć lub wyeliminować objawy. Odpowiednia dieta może obniżyć poziom cholesterolu i kwasu moczowego. Warto skorzystać z wiedzy dietetyka szczególnie w przypadku chorób tarczycy i autoimmunologicznych. Otyłość często prowadzi do nadciśnienia i problemów z poziomem cukru we krwi, również tutaj współpraca z dietetykiem jest kluczowa.

Pierwsza wizyta nie taka straszna

Pamiętajmy, że dietetyk nie będzie nas oceniał, komentował naszego wyglądu – przeprowadzi z nami wywiad zdrowotny i żywieniowy. Dietę dobierze indywidualnie do potrzeb danej osoby, uwzględniając jej preferencje żywieniowe oraz rozkład dnia.

 

Dieta to podstawa zdrowego stylu życia

Dlatego na dobrze dobranej diecie poprawia się samopoczucie, wzrasta poziom energii. Poprawia się skład organizmu, zazwyczaj poprawiają się wyniki krwi.

Jednym słowem – do dietetyka warto wybrać się po wiedzę na temat prawidłowego żywienia.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: