Alkoholizm może zrujnować karierę

Alkoholizm to temat tabu w Polsce. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób, często nawet w naszym otoczeniu, cierpi na ten poważny problem, to przechodzimy obok obojętnie, a nawet staramy się niczego nie zauważać. Osoba uzależniona od alkoholu niszczy własne życie, ale i życie swojej rodziny oraz najbliższych osób. Co gorsza, niepodejmowanie kroków mających na celu wyjście z nałogu, może tylko pogłębiać problem, negatywnie odbijając się także na karierze zawodowej uzależnionej osoby. Dlaczego alkoholizm wielu osobom rujnuje karierę?

Obniżona wydajność pracy i częsta nieobecność

Wiele osób uzależnionych od alkoholu nie zauważa problemu i stara się robić wszystko, aby nie ujawniać go najbliższemu otoczeniu. Błędne jest myślenie, że osoby uzależnione piją również w czasie pracy. Wbrew pozorom nie zdarza się to zbyt często, co jednak nie oznacza, że niespożywanie alkoholu w godzinach pracy będzie takiej osobie pomagało.

Ciągła praca na tzw. kacu zmniejsza wydajność funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli stan ten utrzymuje się regularnie, to taka osoba ma problemy z koncentracją, szybko się męczy i jest wiecznie zaspana. Popełnianie wielu błędów w pracy, wydłużanie sobie przerw oraz wieczne spóźnianie się nierzadko są powodem, dla którego pracodawcy po prostu zwalniają takie osoby. Człowiek uzależniony od alkoholu, który traci swoją pracę, może popaść w jeszcze głębsze problemy. Uzależnieni szukają pocieszenia w alkoholu, a żal po utracie pracy może tylko pogłębić ciągoty do butelki.

Problemy w pracy

Alkoholik to same problemy dla przedsiębiorcy. Pracownik jest mniej wydajny, myli się, często bierze wolne czy spóźnia się, a jeśli ma kontakt z klientem, to dodatkowo działa negatywnie na wizerunek firmy. To prosta droga do zwolnienia z pracy problematycznego pracownika.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: