O efektywności można mówić na każdym polu, gdyż ma ona znaczenie w dążeniu do wyznaczonych celów. Wiele osób nie wie, jakie kroki podjąć, aby zwiększyć swoją efektywność i zawsze osiągać wyznaczone cele!
Spis treści
Aktywność
W zwiększaniu swojej efektywności z pewnością pomaga aktywność fizyczna. O wpływie sportu na zdrowie psychiczne i fizyczne mówi się od zawsze – warto jednak wiedzieć, że przeprowadzane systematycznie badania o wpływie aktywności fizycznej na mózg świadczą o znacznie lepszym rozwoju układu nerwowego u osób aktywnych, niż u osób, które na co dzień prowadzą bierny tryb życia.
Odpoczynek
Zmęczenie dotyka każdego człowieka. Odpowiedni odpoczynek i sen są w stanie zwiększyć Twoją efektywność w kolejnych dniach – tylko zrelaksowany i wyspany jesteś w stanie przyswajać informacje i pracować na odpowiednim poziomie.
Godziny pracy
Pracoholizm wcale nie jest Twoją zaletą, a raczej wadą. Pracując mniej, lecz z większym zaangażowaniem i rozmysłem, jesteś w stanie osiągnąć znacznie więcej. Im dłużej pracujesz, tym bardziej zmęczony i mniej produktywny jesteś. Mózg z każdą następną godziną traci na swojej efektywności, potrzebując coraz większej ilości odpoczynku. Nie przepracowując się, osiągasz więcej!
Mniej znaczy więcej
Wiele osób szczyci się tym, że są osobami wielozadaniowymi. Warto jednak nadmienić, że tego typu działanie nie jest dobre dla mózgu. Mózg jest znacznie bardziej wydajny, gdy skupiasz się na jednym aspekcie pracy. Skupienie równe jest zwiększonej efektywność pracy czy nauki.
Planowanie kluczem do sukcesu
Ułożenie planu dnia i działania wcale nie jest złym pomysłem, wręcz przeciwnie – przyczynia się do zwiększenia efektywności na każdym polu. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk planowania swoich działań i dodatkowo będziesz go przestrzegać, kontrolując swoje postępowanie, możesz być pewien, że Twoje osiągi wzrosną. Niezależnie czy tyczy się to diety, treningów czy napisania pracy doktorskiej lub osiągnięcia awansu.