Rozbudowane referencje oraz duże doświadczenie w pracy zawodowej. Tak, oba te elementy mają ogromne znaczenie przy poszukiwaniu dobrej pracy, ale są także inne rzeczy, o których wiele osób zapomina, a które mogą mieć niebagatelny wpływ na to, czy uda nam się zdobyć tę wymarzoną pracę. O czym w takim razie warto pamiętać?
Spis treści
Pokaż, że zależy Ci na pracy w tej konkretnej firmie
Z punktu widzenia osoby rekrutującej nie ma nic gorszego, jak kandydaci wyraźnie poszukujący pierwszej lepszej pracy, byle „gdzieś się załapać” i zarobić parę groszy. Aplikując do szanujących się firm czy na wysokie stanowiska, musimy wykazać się nie tylko odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem, ale także własnym zaangażowaniem. Już samo wyszukanie informacji na temat firmy daje pracodawcy do zrozumienia, że jednak zależy nam na pracy w tym konkretnym miejscu.
Przygotuj sobie kilka pytań
Końcowy etap rozmowy kwalifikacyjnej to najczęściej czas, w którym to rekrutowana osoba może zadać własne pytania. Nie zaleca się pomijania tego etapu. Nawet pytając o najprostsze rzeczy, takie jak organizacja pracy czy zakres obowiązków, wykażemy swoje zainteresowanie i od razu zapunktujemy. Warto zabrać ze sobą notes, w którym to jeszcze w domu wypiszemy sobie kilka takich pytań.
Zawsze zabierz referencje oraz CV
Jeśli posiadasz jakieś referencje pasujące do stanowiska, na które aplikujesz, to dobrym zwyczajem jest ich zabranie w estetycznie wyglądającej teczce. To nasze największe atuty i warto chwalić się nimi zawsze wtedy, gdy mamy ku temu okazję.
Należy również zabrać dodatkową kopię CV. Choć osoba rekrutująca powinna je posiadać, to w życiu bywa różnie i, jeśli zostaniemy o nie poproszeni, poczujemy się niezręcznie, nie mogąc go przedłożyć.
Długopis zawsze pod ręką
Zawsze warto zabrać na rozmowę kwalifikacyjną piszący długopis, trzymając go w łatwo dostępnym miejscu, aby w razie potrzeby nie przetrząsać swoich kieszeni bądź damskiej torebki.